SSL Sertifikası Nedir? Nasıl Alınır?

SSL Sertifikası Nedir? Nasıl Alınır?

SSL sertifikası veri tutan şirket ya da kuruluşlar için çok önemli olup kesinlikle hizmeti alınması gereken bir konudur. Veri trafiğini şifreleyerek sunucularda saklayan SSL sertifikası herhangi bir siber saldırı olduğunda verileri kullanıcıya olduğu gibi değil karma karışık harfler ve sayılar ile yansıtmaktadır.

Açılım olarak "Secure Sockets Layer" olup  Türkçesi ile "Güvenli Giriş Katmanı" Olmaktadır. Ortaya çıkış fikri sadece oraya giriş izni olan kişinin bilgilere ulaşabilmesidir. Hacker(Siber Korsan) sizin bilgilerinizi göremeyeceği için ya da düzeltmek gerekir isek şifrelenmiş olarak göreceği için kırması biraz zor olacaktır. Bir çok şifreleme türü olması ve şifreleme türlerinin kırılması için özel araçlar geliştirilmiştir.

MD5 NASIL KIRILIR ADLI MAKALEYİ OKUMAK İÇİN TIKLA

$ads={1}

SSL sertifikası olmayan sitelerde kesinlikle kredi kartı, şifre, numara, kimlik bilgilerinizin verilmemesi gerekmektedir. 

SSL Sertifikasının İçeriği Nedir?

  • Sertifika Sahibinin Kurum Hakkındaki Bilgileri
  • Sertifika Verenin Kurum Hakkındaki Bilgileri
  • Sertifikanın Veriliş ve Bitiş Gün Tarihleri
  • Sertifika İzinleri
  • Sertifika Veren Kurumun ESHS (Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcı) İmzası

SSL Sertifikası Nasıl Alınır?

Öncelikle SSL sertifikası alacağımız zaman bazı hosting satan kurumlar ek olarak eklemektedir. Ama ek olarak özelleştirilmiş SSL sertifikasını tabiki alabilirsiniz.

Size Güzel Hostingi önermekteyim oldukça iyi bir nâmı olan Güzel Hosting farklı SSL sertifikalarını en ucuz şekilde satmaktadır.

guzel.net.tr sitesine girelim ve SSL satış kısmına girelim. (tıkla git)

Biraz özelliklerine bakalım isterseniz
  • E-Tuğra SSL Sertifikası
E-Tuğra Standart SSL Sertifikası 1 adet domaine kurulabilir statik bir mührü vardır ve 128/256 bit şifreleyebilir. Kurulum anında olmaktadır.

E-Tuğra WildCard SSL Sertifikası sınırsız adet subdomaine kurulabilir statik bir mührü vardır ve 128/256 bit şifreleme özelliği vardır. Kurulum anında olmaktadır.

E-Tuğra Ev SSL Sertifikası 1 adet domaine kurulabilir dinamik bir mührü vardır ve 128/256 bit şifreleme özelliği vardır. Kurulum 1-10 iş günü içerisinde olmaktadır.
  • RapidSSL SSL Sertifikası
RapidSSL Standart SSL Sertifikası 1 adet domaine kurulabilir subdomain için ek olarak almak gerekicektir. Statik bir mührü vardır ve 128/256 bit şifreleme özelliği vardır. Kurulumu anında olmaktadır.

RapidSSL WildCard SSL Sertifikası 1 domain sınırsız subdomain üzerine kurulabilmektedir. Statik bir mührü vardır ve 128/256 bit şifreleme özeliği vardır. Kurulumu anında olmaktadır.
  • Comodo SSL Sertifikası
Comodo Pozitif SSL Sertifikası 1 domain'e kurabilir statik bir mührü ve 128/256 bit şifreleme özelliği vardır. Kurulum anında olmaktadır.

$ads={2}


Comodo Pozitif WildCard SSL Sertifikası 1 domani'e ve sınırsız subdomaine kurulbilmektedir. statik bir mührü 128/256 bit şifreleme özelleiği vardır. Anında kurulur.

Comodo Pozitif Ev SSL Sertifikası sadece 1 domain'e kurulabilir ve 128/256 bit şifreleme mevcuttur. 1-10 iş günü içerisinde kurulur.
  • GeoTrust SSL Sertifikası
GeoTrust Quick SSL Sertifikası 1 domain'e kurulabilir. Dinamik bir mührü ve 128/256 bit şifreleme mevcuttur. Anında kurulabilir.

GeoTrust True Businessid With Ev SSL Sertifikası 1 domain'e kurulabilir. Dinamik bir mührü ve 128/256 bit şifreleme mevcuttur. 1-10 iş günü içerisinde kurulmaktadır.

Gibi paketler ile size uygun SSL sertifikasını satın alabilirsiniz.