Pandemi Günlerinde Para Nasıl Kazanılır?

Pandemi Günlerinde Para Nasıl Kazanılır? Çok zor durumda olan aileler kesinlikle vardır onlar için belki bir gelir kazandıracak olanları yazılmıştır.

 


Bildiğiniz üzere güzel ülkemizin'de bulunduğu Covid-19(korona) virüsü ile savaşan bir halkımız var ve dışarı çıkanlar maalesef yüksek ceza almaktadırlar. Peki nasıl İnternetten Para Kazanırız düşündünüz mü? bence düşündünüz hadi birkaç iş modeli ile size kazanç sağlayabiliceğiniz metodlar anlatalım.

Makale Yazarlığı

Makale Nedir?
Makaleler bilim, teknoloji, kültür, tarihi olay ya da tarihi eşyanın hikayesini anlatan türlerde olabilir bu okuduğunuz Pandemi Döneminde Para Nasıl Kazanılır adlı yazıda bir makaledir ama burda bahsettiğim olan direk 1. kişi olarak satarak para kazanmaktır.

Uymamız Gereken Kurallar

  • Seo Uygunluğu
Seo Nedir?
Arama motoru optimizasyonu olan bu işlem makaleler etkisi ile birlikte web sitenizi daha üst bir şekilde sıralama aldırarak daha çk hit ve daha çok para kazanmanıza yarayacaktır. Çok önemli bir husus olan bu konu eğer doğru düzgün yapılmazsa işi batırabilir.
  • Dil Yazım ve Kuralları
Türkçe makale yazıyor iseniz virgül, nokta, parantez gibi işaretlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Oldukça dikkatli olmanız gereksede artık yapay zeka sistemleri sayesinde sade ve şık bir şekilde düzenlenip ya da turkceyaz.com'a uğruyarak kurallara uymayan bir güzel hatalarınızı bulabilirsiniz
  • Kopya Olmaması Diğer Adı İle Özgünlük
Kesinlikle dikkat etmeniz gereken bir olaydır eğer çalıntı bir makale yazıp müşterinize teslim ettiyseniz çok büyük bir soruna sebep olabilirsiniz. Dikkatli olmakta çok büyük fayda var.

Eğitim Satışı

Ne konudan mı bahsediyorum? Oldukça basit her alandan! siz bir yazılımcı iseniz uğraştığınız alan hakkında hizmet verebilirsiniz ya da grafiker iseniz adobe gibi programları kullanmayı öğreterek kazanç elde edebilirsiniz bu içerik türü tamemen sınırsız olmak ile beraber her konuda müşteri olacağını garanti verebilirim.

$ads={1}

Reklam Hizmeti

Telegram kanalı ve grubu, Youtube iş birliği programı, Instagram story ve post paylaşımı gibi sosyal medya kitlesi oluşturarak reklam ile para kazanabilirsiniz. Ya da ekipler ile anlaşıp beraber güzel işler çıkartabilirsiniz size kalmış bir iş modeli.

Borsa İle İlgilenmek

Bu aralar çok duyduğumuz Bitcoin, Dogecoin, Holo gibi kripto paraları ya da şirket hissesi satın alarak para kazanabilirsiniz oldukça riskli olup doğru analiz ve doğru zamanda işlem yaparsanız çok güzel kâr kazanarak iyi bir birikim yapmış olursunuz. (Yatırım Tavsiyesi Değildir)

Özel Kurye 

Yemek Sepeti, Trendyol, Amazon, AliExpress gibi dünyada ismi olan şirketlerde eşyaları teslim etmek amacı ile kurye işi yapabilirsiniz. Birçok iş modelinden biri olan bu şey fiziksel ve mental güç gerekmektedir.

Editörlük

Bir Youtuber, blogger, vlogger gibi kullanıcıların videolarını ve fotoğraflarını kişiye göre ekleyerek güzel bir kazanç elde edebilirsiniz hatta Orkun Işıtmak ile Youtube için çalışabilirsiniz.

Escrow Hizmeti

Escrow nedir?
Escrow bir malı, hesabı, ürünü, şifreyi, kodu ya da benzeri eşyaları daha güvenli ya da diğer deyişi ile dolandırılmamak için kullanılan bir yöntemdir. Ücretten pay gibi konular ile kazanç sağlanmaktadır.

Kullanılmayan Kıyafet veya Toptan Kıyafet Satışı

$ads={2}


Eskiden kullanmış ya da kullanılmamış elinizde bulunan kötü durumda olmayan kıyafetlerinizi satarak gelir elde edebilirsiniz. Ticaret olarakta toptan kıyafet alarak kâr amacı ile satabilir ya da girişimcilik yapıp boş beyaz gibi üstüne resim ve yazı basabilirsiniz.

Youtube Kanalı Açmak

Kendinize uygun bir kanal açarak reklamlar ile gelir elde edebilirsiniz. Sponsorlu bir içerik ile reklam gelirlerinden kat ve kat fazla bir miktar kazanabilirsiniz.

Canlı Yayın İle Para Kazanmak

Tiktok, Twitch ya da Youtube live gibi platformlardan oyun, sohbet, fikir, siyaset ya da din gibi konuları sohbet ve uygulayarak bir yayın yapabilirsiniz çok güzel kitleli olan bu platformlar ile para kazanabilirsiniz. Üstelik olarak belli bir kitleye hitap ederek sponsor'larda kazanabilirsiniz.