Türkiye Merkezli Türk Hack Grupları Nelerdir ?

Türkiye Merkezli Türk Hack Grupları Nelerdir ?

Türkiye'nin tüm dünyaca hackerleri meşhurdur her zaman aktif bulunan hackerlerin web güvenliği kısmı ile ilgilenenlerin genelde bir foruma ya da bir ekibe ait olduğunu biliyoruz.

Türkiye'nin şu anda aktif ve ismini duyurabilmiş 3-5 adet gerçek hacker forumları var. Siyasal işlere giren ekipleri bu yazımızda maalesef eklememe kararını aldık.

$ads={1}

hadi geçelim.

Hacktivizm.ORG


FataLworm, KocaReis ve Kripton kod adlı üyelerin kurdukları Hacktivizm.ORG forumu yeni olmalarına rağmen çok güzel imzalara atmışlardır. Çekirdek kadro olarak FataLworm, KocaReis, Kripton, SyberCodeV1, Tosun, Root Ayyıldız, The_B3RK4Y,  Nefret Noyan olmak üzere yeni yeni katılan üyelerde bulunmaktadır. Ekibin birbirine yardım amaçlı üyeleri için Hacktivizm.ORG Akademi eğitim portallarının'da olduğunu ve çok güzel video ve makaleleri olduklarını unutmamak lazım

Hacktivizm.ORG Ekibinin Başarıları

Sinovac resmi sitesi, Libya Maliye Bakanlığı, Türk Hack Grubu ElitHatZ'ı Hacklemeleri ve ünlü pornografik film oyuncusu Jhonny Sins'i Hacklemeleri ve büssürü olaylar.

$ads={2}

SON DAKİKA

Jhonny Sins Ekibin Üyesi Root Ayyildizi Kaçırmış ve sitelerine şu notu bırakmış !!!!!!!


Konumuza dönersek.

Hacktivizm.ORG Akademi projesinide bir başarı olarak görmemek bence aptallık olur.
Türkiye'de maalesef hack denince Facebook patlatmak ya da Instagram hesabı hacklemek düşünceleri yüzünden bu ekibin kendi bilgi birikimi ve birbirlerine yardımcı olarak yaptıkları bu eylem güzel ülkemizde Siber Güvenlik alanında belki bir tık öne itebilir.

$ads={2}

SpyHackerZ


Mectruy ve Nobody adlı defaceler tarafından kurulmuş bir hack forumudur. Misyon ve Vizyonları türk hack gruplarını hacklemek gibidir.

Aslına bakarsanız eskiden güzel bir forumdu ama ne yazıkkı eskiden artık sosyal medya hackerleri ile dolmuştur. Birbirlerine benzeyen binlerce konu ve phishing scriptleri doludur.

SpyHackerZ Ekibinin Başarıları

Selena Gomes'i ve Eminem adlı rapçiyi hacklemeleri

Dailymail.com ve Dailymail.co.uk'u hacklemeleri

TürkMMO adlı forumu hacklemeleri

1923turk.com adlı zamanının popüler hack grubunu hacklemeleri ve niceleri.

Eski ve bilindik bir ekip olan SpyHackerZ forumunda güzel bilgiler öğrenebilirsiniz.

Türk Hack Team


Popüler olan bu ekibi bilmeyen yok nerdeyse. Arsenik kod adlı defacer tarafından kurulmuş bu hack forumu bu 2002 yılından beri aktif olarak hizmet vermektedir. Yaptıkları icraatler ile kendilerinden söz ettiren bu grubun hem kendileri hemde grafiker ekipleri başarılı bulunmaktadır. 

Türk Hack Team'in Başarıları

Dominos'u Hacklemeleri

Hyundai ve Audiyi Hacklediler

UNESCO'yu Hacklediler

Toshiba, Asus ve Lenovayı Hacklemişlerdir

Nato'yu Hacklemişlerdir

Avusturya ve Githubu Hacklemişlerdir

Ekibin güzel bir icraatleri var ve misyonları Türk olması daha bir güzelliktir.

bu serimizin sonuna geldik aslında daha çok ekipler var ama eklemeye üşendim. Belki ekiplerin kurucuları ile bir röporaj yaparız ne dersiniz ?