Yandex Partner İle Mobil Uygulamadan Ve Web Sitesinden Para Nasıl Kazanılır?

Yandex Partner İle Mobil Uygulamadan Ve Web Sitesinden Para Nasıl Kazanılır? Bu Yazımızda Bunu Anlattık !
Bildiğiniz üzere Google AdSence diye bir para kazanma, reklam geliri elde etme platformu vardı. Yandex Türkiye pazarına girerek AdSence gibi kendi reklam şirketi olan Yandex Partner'ide Türkiye pazarına soktu.

Yandex Partner Nedir?

Yukarda bahsettiğim gibi AdSence'ye rakip bir içerik Google şirketi aslında her platform için farklı ekip oluşturduğunu biliyorsunuz (Google Admob - Telefon uygulama reklamları için) Yandex Partner'de hepsi şuan birlikte (Eski google gibi) gelir oluşturmak için yaratılmış bir platformdur kendisi aslına bakarsan Yandex ekibi Google ekibi ile bir yarış halinde ama ne yazıkki bu yazının yazıldığı tarihte Google AdSence lider.

Yandex Partner Kaydolmak


Öncelikle Yandex hesabımızın olması gerekmektedir. Yandex hesabınız yok ise https://passport.yandex.com.tr/ adresinden kaydolabilirsiniz.


Ülke seçiminde ile bulunduğunuz ülkeyi yazmanız gerekicektir.

Yandex Partner bireysel ya da tüzel kişilik kaydı
"Bireysel" veya "Tüzel kişilik" diye soru soruyor ordan kendinize göre seçiyorsunuz.


Ad, Soyad, Doğum tarihi, E-posta, Telefon numarası ve ikamet onay belgesini doğru bir şekilde form'a giriyoruz.


Bizden ev adresi ve posta kodunu istiyor (Posta Kodunuzu Öğrenmek İçin Tıkla)


Şimdi geldik ödeme bilgi kısımlarına "Hesap sahibi" kısmına ödeme alacağımız karta yazan isim ve soyismi giriyoruz. Ödeme para birimi olarak Türk Lirası (TRY) olarak seçiyoruz. Bizden Swift kodu istiyor peki nedir bu kod? swift kodu uluslar arası para gönderimde 8 veya 11 haneli bankalara verilen bir kodtur. Swift kodunu Buradan öğrenebilirsiniz. Swift kodunuda girdiğimize göre iban ekleyerek ve banka adını yazarak devam edebiliriz.

Fatura bilgilerinizi girdikten sonra bir isim veya alan adı soran bir forma giriceksiniz.


Gerekli eklemeleri yaptıkdan sonra tek bir onay kısmı kaldı.


Telif hakları sekmesini işaretlemeden geçemiyorsunuz diğer alanlar size kalmış.


Sizi anasayfa'ya aktardı isterseniz okuyabilirsiniz. Ama şuan sitemiz veya uygulamamız kabul edilmedi bir süre bekleyeceksiniz. Bildirimler kısmından bir uyarı göreceksiniz eğer hiç bir sıkıntı çıkmazsa üyelik kabul edilmiş olacaktır.

 
Kabul olduğunda artık reklamları ekleyebilirsiniz.

Yandex Partner Reklam Nasıl Oluşturulur İle Siteniz'e Reklam Nasıl Eklenir Adlı Makalem Devamıdır. Reklam Eklemeden Kazanamasınız.

Görsel ve kaynaklar kenanyaman.com web sayfasından izin alınarak paylaşılmıştır.